zegar

Pon - Pt 9:00 - 20:00

Sob 9:00 - 15:00

telefon

+48 91 852 40 92

+48 91 852 40 93

Informacja

+48 512 499 949

pin

Przecław 96 e

72-005 Przecław / Szczecin

linia
Instagram
 • laser-frakcyjny-ablacyjny
 • motus-axdeka
 • karboksyterapia-dual-mc2
 • clearlift
 • AQUAPURE
 • venuslegacy
 • nir
 • intelect-rpw

Karboksyterapia

 


Zobacz cennik

Karboksyterapia – cudowny gaz w służbie piękna

Co kryje się pod hasłem karboksyterapia? To zabieg, polegający na podaniu pod skórę dwutlenku węgla.

Po co się go stosuje? By wyeliminować wiele istotnych problemów estetycznych, dotyczących współczesnego klienta. Karboksyterapia może zapewnić skuteczne efekty w zabiegach mających na celu likwidację cellulitu, nadmiaru tkanki tłuszczowej, rozstępów, łuszczycy, wiotkości skóry czy nawet zahamować wypadanie włosów. Dwutlenek węgla swoje zastosowanie znajduje także w redukcji zmarszczek, podany w odpowiednich dawkach w skórę twarzy, opóźnia proces starzenia się i poprawia wygląd skóry.

Pierwszy zabieg medycyny estetycznej z wykorzystaniem dwutlenku węgla został wykonany w Brazylii 5 lat temu. Dziś natomiast jest to jeden z najbardziej poszukiwanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej.

 

Karboksyterapia Dual MC2 została nagrodzona w 2015 roku Złotym Laurem Kosmetologii i uchodzi za jeden z zaawansowanych aparatów na świecie do zabiegów karboksyterapii.

Estetyczne działanie karboksyterapii

Dwutlenek węgla obecny jeststale w naszym organiżmie, regulując przepływ krwi. To dzięki CO2 rozszerzają się naczynia krwionośne. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia złogów i komórek tłuszczowych, a następnie prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), co wpływa na poprawę ukrwienia, dotlenienia i odżywienia skóry. Następuje sprawniejsza pigmentacja skóry, dzięki czemu rozstępy przybierają właściwy kolor skóry. To także terapia, która stosowana jest zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami, przynosi widoczną poprawę, bez względu na kolor i odcień skóry. Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd. Następuje przywrócenie prawidłowego mikrokrążenia i jednoczesne pobudzenie, co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry. Zabiegi są szybkie, skuteczne i nie wymagają rekonwalescencji.

Na jakie obszary ciała można stosować zabieg?

Zabieg można wykonać:

 • na obszary całego ciała w miejscach problematycznych (cellulit, rozstępy, lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej) takich jak: pośladki, uda, brzuch, ramiona, biodra
 • na całej twarzy, szyi i dekolcie
 • okolica oczu
 • owłosiona skóra głowy
 • na podbródku

Procedura zabiegu
Urządzenie wprowadzające CO2 do skóry zaopatrzone jest w bardzo cienkie sterylne jednorazowe igły oraz pracuje pod zwiększonym ciśnieniem, a gaz jest dodatkowo podgrzewany, co zmniejsza dyskomfort w czasie zabiegu. Odczuwa się delikatne ukłucia, porównywalne do ukąszenia komara, ciepło i delikatne rozpieranie – jest to naturalna reakcja na wprowadzanie dwutlenku węgla do tkanek.

Czas trwania infuzji zależy od obszaru poddawanego działaniu CO2. Redukcja cieni pod oczami to zaledwie kilka minut, redukcja rozstępów to około 30 min, okolic brzucha i bioder około 20 minut, a uda z pośladkami to czas około 40 minut, skóra głowy to czas około 30 minut.

Zabiegi wykonuje się w serii 10 zabiegów na ciało i owłosioną skórę głowy, a serię 5 zabiegów na twarz i okolice oczu w odstępie około 5-7 dni.
Przez 4 godziny po zabiegu nie należy obszaru leczonego trzeć, masować ani moczyć w gorącej wodzie. Nie korzystamy z sauny i basenu. Po karboksyterapii nie ma konieczności rekonwalescencji i można wrócić od razu do zwykłej aktywności. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta.
Czy zabieg jest bezpieczny?
Tak, gwarantuje to jakość sprzętu i certyfikaty medyczne ISO oraz CE. Każdy zabieg wykonywany jest przy użyciu jednorazowego, jałowego zestawu. Proces infuzji jest w pełni kontrolowany, a ilość dostarczanego dwuklenku węgla odpowiada tej, z którą organizm ma kontakt podczas oddychania przy wysiłku.

Nie trzeba się obawiać, że wzrost kwasowości krwi doprowadzi do uszkodzeń w komórkach innych niż adipocyty – powstający kwas węglowy jest bardzo nietrwały i szybko ulega degradacji do dwutlenku węgla i wody. CO2 po infuzji w skórę przedostaje się do płuc, skąd jest wydalany w procesie oddychania.

Nie bez powodu karboksyterapia została okrzyknięta największym hitem w służbie piękna od czasu wprowadzenia zabiegów z botoksem.

CELLULIT ZMNIEJSZONY DO 89%

CELLULIT ZMNIEJSZONY DO 89%

CELLULIT
REDUKCJA DO 89%

Carboxytherapy wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu w wszystkich stadiach (I – IV).

Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.

WYPADANIE WŁOSÓW ZMNIEJSZONE O 77%

WYPADANIE WŁOSÓW ZMNIEJSZONE O 77%

WYPADANIE WŁOSÓW
REDUKCJA DO 77%

Miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów.

CIENIE POD OCZAMI ZMNIEJSZONE DO 90%

CIENIE POD OCZAMI ZMNIEJSZONE DO 90%

CIENIE POD OCZAMI
REDUKCJA DO 90%

Zabiegi Carboxytherapy są jedną z nielicznych metod likwidacji cieni pod oczami. Badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność metody już po 5 zabiegach.

W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie pod oczami ulegają redukcji.

ROZSTĘPY / BLIZNY ZMNIEJSZONE DO 97%

ROZSTĘPY / BLIZNY ZMNIEJSZONE DO 97%

ROZSTĘPY / BLIZNY
REDUKCJA DO 97%

Urządzenie Carboxytherapy pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty blizną lub rozstępem. Już po 3 zabiegach widoczne jest wyraźne zmniejszenie blizn i rozstępów.

W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki bliznowatej (blizny i rozstępy). Rozpoczyna się proces naprawczy który w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego usunięcia zmiany.

TKANKA TŁUSZCZOWA ZREDUKOWANA DO 67%

TKANKA TŁUSZCZOWA ZREDUKOWANA DO 67%

TKANKA TŁUSZCZOWA
REDUKCJA DO 67%

Carboxytherapy doskonale sprawdza się w lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej jak również na większych obszarach. Realizację ułatwiają dostosowane programy zabiegowe.

Uraz ciśnieniowy powoduje osłabienie ścian adipocytów. W tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy, w efekcie dochodzi do zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej.

ZMARSZCZKI ZMNIEJSZONE DO 56%

ZMARSZCZKI ZMNIEJSZONE DO 56%

ZMARSZCZKI
REDUKCJA O 56%

Urządzenie Carboxytherapy  umożliwia manulalne lub automatyczne przeprowadzenie precyzyjnego zabiegu na obszary. Dochodzi do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o ok 40%.

Wzrost dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost natlenowania i dostarczania składników odżywczych. Fibroblasty gwałtownie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej jędrna.

TELEANGIEKTAZJE ZMNIEJSZONE DO 44%

TELEANGIEKTAZJE ZMNIEJSZONE DO 44%

TELEANGIEKTAZJE
REDUKCJA DO 44%

Kluczowym efektem działania Carboxytherapy jest zwiększenie sprawności naczyń krwionośnych. Już po 5 zabiegach można zaobserwować znaczącą poprawę.

Dzięki aktywacji czynników pobudzających rozwój naczyń krwionośnych dochodzi od tworzenia nowych kapilar i poprawy funkcjonowania istniejących naczyń. Widoczne na skórze teleangiektazje ulegają stopniowemu zmniejszeniu.

ZMIANY ŁUSZCZYCOWE ZMNIEJSZONE DO 55%

ZMIANY ŁUSZCZYCOWE ZMNIEJSZONE DO 55%

ŁUSZCZYCA
REDUKCJA DO 55%

Carboxytherapy pozwala na podanie odpowiedniej dawki podgrzanego medycznego CO2 na ściśle określoną głębokość zapewniając wysokie bezpieczeństwo i komfort dla pacjenta.

W skórze łuszczycowej dochodzi do zmian w dystrybucji wapnia, podany CO2 reguluje gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGMP. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia natlenowania i odżywienia otaczających tkanek.


Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Zabiegu nie można wykonywać w przypadku:

 • ciąży
 • chorób serca
 • ciężkich schorzeń wątroby i nerek
 • leczenia z wykorzystaniem inhibitorów anhydrazy węglanowej
twój problem