Laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie naczynek i przebarwień
To jeden z najnowocześniejszych i najbardziej bezpiecznych zabiegów laerowych. Nowatorska głowica Day-VL z platformy jest pierwszym wąskopasmowym , pulsacyjnym żródłem światła.
Technologia ta pozwala na efektywne leczenie pacjentów z rumieniem, zaburzeniami pigmentacyjnymi, objawami fotostarzenia, a także zmianami naczyniowymi.
Dzięki emisji światła z przedziału 500 do 600 nm, skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła, co powala na uzyskanie lepszych efektów terapii w krótkim czasie.
Głowica emituje światło, które działa na komórki zawierające barwnik i niszczy je.
W przypadku zmian naczyniowych działa na barwnik krwi – hemoglobinę , a w przypadku leczenia przebarwień działa na barwnik skóry – melaninę. Podgrzanie komórek zawierających barwnik ( melanocytów ) prowadzi do ich termicznego zniszczenia.
Bezpośrednio po zabiegu przebarwienie ciemnieje, by ulec stopniowemu złuszczeniu. Dodatkowo komfort w czasie zabiegu jest zwiększony dzięki zastosowaniu unikalnej końcówki chłodzącej, połączonej bezpośrednio z głowicą zabiegową.
Metoda ta daje świetne efekty w leczeniu piegów, plam czy przebarwień powstałych w wyniku interacji niektórych leków i słońca.
Zabieg laserowy jest bardzo skutecznym sposobem pozbycia się rumienia skóry i wszystkich objawów fotostarzenia. Zabieg stanowi świetną profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest on również stosowany w profilaktyce i terapii trądziku różowatego.
Zabiegi są w pełni bezpieczne, skuteczne, praktycznie bezbolesne i nie wymagają okresu rekonwalescencji.
Oczekiwane rezultaty osiąga się po wykonaniu serii 4 do 6 zabiegów w odstępie minimum 3 -4 tygodni.
Zastosowanie :
* rumień
* trądzik różowaty
* naczynka, pajączki
* naczyniaki płaskie
* objawy fotostarzenia
* plamy, przebarwienia
Przed zabiegiem
Po zapoznaniu się z kartą przeciwwskazań i diagnozą skóry pod kątem : przebariwnia i znamion barwnikowych, określając kolor, liczbę , średnicę, kolor i głębokość zmin naczyniowych dopiera się właściwe parametry zabiegowe.
Przebieg zabiegu
Czas trwania zabiegu jest różny w zależności od powierzchni leczonej i może trwać od 20 do 60 minut. W trakcie procedury pacjent może odczuwać delikatne pieczenie i ciepło.
Zabieg nie wyklucza z codziennych aktywności. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona oraz obrzęknięta. Obrzęk może utrzymywać się około 2-3 dni.
Przez minimum 4 tygodnie obowiązuje całkowity zakaz opalania i konieczność stosowania wysokiej fotoprotekcji ( SPF 50) .
Przez 7 dni należy zrezygnować z sauny, basenu czy fitnessu i biegania oraz odpowiednio natłuszczać miejsca zabiegowe.
Przez kilka dni po zabiegu :
* nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu
* nie wykonywać peelingów i innych zabiegów podrażniających skórę
* nie wycierać miejsc ręcznikiem
* silnie natłuszczać miejsce poddane zabiegowi
* w ciągu dnia stosować kremy z filtrem SPF50
Przeciwwskazania:
* ciąża
* świeża opalenizna ( 1 miesiąc )
* leki światłouczulające ( retinoidy, przeciwdepresyjne, tetracykliny )
* zioła ( dziurawiec, nagietek )
* spożywanie alkoholu i leków przeciwbólowych oraz rozrzedzających krew ( 24 godziny przed zabiegiem )
* bielactwo
* łuszczyca ( aktywna faza )
* padaczka
* zaburzenia krzepnięcia krwi
* skłonność do powstawania bliznowców
Możliwe objawy po zabiegu
* pieczenie, szczypanie ( może trwać kilka godzin po zabiegu )
* rumień i obrzęk mogą wystąpić po zabiegu i utrzymywać się do 3 dni
* w przypadku silnego impulsu często zamierzonym efektem jest zbrązowienie i złuszczenie naskórka w pierwszych 3 dniach po zabiegu , wówczas konieczne jest intensywne natłuszczanie i stosowanie preparatów antyseptycznych